BMW E30 Coupe 8-śmio punktowa klatka do driftingu.

Michał postanowił rozpocząć swoją przygodę z driftingiem. Mieliśmy przyjemność uzbroić jego BMW E30 w 8-śmio punktową klatkę bezpieczeństwa która odpowiada wymaganiom załącznika J art 253 przepisów FIA oraz wymaganiom serii driftingowych w Polsce jak DriftOpen, Drift Masters i Polskiej Federacji Driftingu. Przed Michałem jeszcze wiele pracy przy jego driftowozie, a my z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy. Michał zdecydował się na wariant rozbudowanej klatki bezpieczeństwa, zastrzały do przednich kielichów to w driftingu konieczność z uwagi na ogromne siły jakie działają na karoserię podczas jazdy bokami.

BMW E30 klatka bezpieczenstwa drift fia pzm rajdy, wyścigi tylne elementy poprzeczne pałąka głównego oraz elementy do montażu pasów bezpieczeństwa

Zgodnie z załącznikiem wzmocnienia drzwi mogą być wykonywane na wiele sposobów, dotychczas jednak regulaminy serii driftingowych wymagały bezwzględnie krzyża w drzwiach zwłaszcza jeśli zamiast oryginalnych metalowych drzwi zastosowane były drzwi z kompozytów. Obecnie regulamin Drift Masters dopuszcza inne warianty zgodne z załącznikiem J art. 253 przepisów FIA. Z uwagi na pozostałe serie pozostaliśmy przy krzyżu dodatkowo wzmocnionym węzłówkami. Krzyż umiejscowiony jest maksymalnie blisko drzwi podobnie jak pałąk główny.

wzmocnienie drzwi krzyżem zgodnie z wymaganiami serii driftingowych odległość pałąka głównego od słupka i krzyżą od drzwi

wszystkie stopy mocujące zarówno pałąka głównego jak i bocznych oraz tylnych podpór i przednich kielichów odpowiadają wymaganiom przepisów FIA, posiadają płytki główne i pośrednie z blachy o grubości 3mm dodatkowo przyspawane do nadwozia i wzajemnie, przykręcane śrubami w ilości odpowiedniej dla wymagań dla danej podpory. Miejsce punktów mocowania klatki wybieramy zawsze w najmocniejszym miejscu karoserii samochodów i odpowiednio do zastosowanego zawieszenia w samochodzie.

Stopa mocująca płytki pośrednie śruby

Wszystkie miejsca spawane niedostępne po finalnym montażu klatki dla oka są przez nas fotografowane i przesyłane klientowi.

Fotografowanie miejsc niewidocznych i zasłoniętych przy klatkach bezpieczeństwa element poprzeczny palakow bocznych spoina niewidoczna

Aby zapewnić jak najwyższą jakość wykonania i wytrzymałość ciągle rozwijamy nasz proces produkcyjny. Przy projektowaniu wykorzystujemy specjalistyczne oprogramowanie 3D, dzięki czemu każdy element jest wykonany w technologii CNC, co zapewnia wysoką dokładność oraz powtarzalność wykonania.

wykonanie elementów krzyża drzwi w technologii CNC i dopasowanie Dopasowanie elementow krzyza drzwi w technolgii CNC

Poniżej znajdziecie więcej zdjęć w galerii, Michałowi życzymy wielu sukcesów a przede wszystkim dobrej zabawy jaką daje frajda z jazdy bokiem. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia z finalnego wyglądu samochodu po jego dopieszczeniu przez Michała.