O nas

Dlaczego nasze rozwiązania?
-setki zadowolonych klientów na całym świecie, nasze części używane są nie tylko w samochodach wyścigowych ale i samochodach ulicznych, samochodach do dragu, dryftu i w rajdach.
- posiadamy ponad 15 lat doświadczenia w motorspocie, Marka ADAMAT Performance została stworzona z pasji do motorsportu oraz samochodów tuningowych. Adam przez wiele lat sam budował swój własny samochód do drIftu którym startował w cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski oraz Drift Open. Na własne potrzeby musiał projektować wiele wzmocnionych części i tak pasja do budowania samochodów rozrosła się do małego zakładu produkcyjnego. Dziś marka ADAMAT Performance jest wyspecjalizowana w produkcji wyczynowych sprzęgieł do skrzyń manualnych oraz sekwencyjnych dla mocnych ulicznych samochodów oraz do bardzo mocnych uturbionych silników stosowanych w driftingu, wyścigach, rajdach, wyścigach na ¼ mili. A od 5 lat dostarczamy rozwiązania do połączeń silników ze skrzyniami automatycznymi 8HP jak i skrzyniami DCT, PDK czy DSG / DKG.


- dzięki Waszemu wsparciu poprzez wybór naszych produktów ciągle inwestujemy w rozwój naszego parku maszynowego, stosujemy najnowsze technologie pomiarowe i oprogramowanie inżynierskie.
- w pomiarach używamy nowoczesnego skanera 3D ATOS GOM który zapewnia nam wysoką dokładność pomiaru. Maksymalny błąd pomiarowy wolumetryczny <0,002mm.
- Nasze laboratorium pomiarowe wyposażone jest również w skaner 3D laserowy mobilny Zeiss T Scan Hawk 2 z fotogrametrią zwiększającą dokładność skanowania dużych obiektów jak samochód czy samolot. Maksymalny dopuszczalny błąd pomiarowy wolumetryczny 0,02mm+0,015mm/m.
-Dodatkowo nasze laboratorium pomiarowe wyposażone jest w precyzyjne ramie pomiarowe FARO GAUGE ARM o maksymalnym dopuszczalnym błędzie pomiarowym 0,005mm+0,008mm/m. Ramie używany do szybkich pomiarów w kontroli jakości naszych produktów.


- do projektowania używamy legalnego oprogramowania inżynierskiego Dessault System Solid Works Proffesional. Regularne coroczne subskrypcje zapewniają że działamy zawsze na najnowszej wersji oprogramowania. Dysponujemy również odpowiednim oprogramowanie do inżynierii odwrotnej gdzie możemy zamienić otrzymaną siatkę ze skanerów 3D w pełnowartościowy model bryłowy.

- Zostaliśmy wyróżnieni za osiągnięcia w dziedzinie motoryzacji w prestiżowym programie "Orły Motoryzacji" to dowodzi wysokiej jakości naszych usług oraz produktów.

Zaufali nam tysiące klientów zaufaj nam i Ty!

- w produkcji stosujemy nowoczesne obrabiarki CNC firmy między innymi DMG MORI, regularnie przeglądane i serwisowane. Dokładności obróbki nie gorsza niż 0,01mm co przy połączeniu z używanymi przez nas wysokiej dokładności urządzeniami pomiarowymi zapewnia doskonałe osiowanie skrzyń biegów z silnikiem.
- do produkcji używamy tylko i wyłącznie najwyższej jakości materiałów certyfikowanych takich jak specjalne stopy aluminium AlZnMg+Ti z dodatkami tytanu do produkcji kół zamachowych które są wytwarzane tylko pod indywidualne zamówienia. Te stopy dorównują wytrzymałością stali 42CrMo4 przy jednocześnie mniejszej wadze gotowego produktu. Nasze adaptery produkowane są ze stopu aluminium 7075-T651 zwanego Fortalem. Stop ten jest praktycznie 3-krotnie bardziej wytrzymały od popularnego aluminium 2017a. Współpracujemy z dostawcami z EU jak i USA przy dostawach materiałów strategicznych.

- części wirujące jak koła zamachowe, adaptery konwerterów, sprzęgła wyważamy dynamicznie na nowoczesnej wyważarce CIMAT CMT 30 V2

wg normy ISO 1940/1 quality grade G 6.3 wszystkie części po wyważeniu mogą pracować z prędkością obrotową do 30 tyś obr/min.